Comments

bilgigetir.blogspot.com içinde arama yapın...

Bermuda Şeytan Üçgeni'nin sırrı çözüldü


Bermuda, Miami ve Porto Riko arasındaki bölge olarak bilinen Bermuda Şeytan Üçgeni, suyun üzerinden geçen her şey bir anda kaybolduğunda gizemini ortaya çıkardı. Uzun yıllar boyunca insanlar Bermuda Şeytan Üçgeni'nde uçakların, gemilerin ve insanların ortadan kaybolmasıyla kendilerini büyük bir gizemin içinde buldular. Gezegenimizdeki en büyük gizemlerden biri olan "Bermuda Şeytan Üçgeni" nin gizemi çözüldü.

Bermuda Şeytan Üçgeni'ne odaklanan ABD'li bilim adamları, Miami'nin güneyindeki anormal bir bölgenin varlığı için olası bir açıklama yaptılar. Channel  5'de yayınlanan belgesel için  araştırmalar yapan bölgedeki bilim insanları, bu kadar çok kazanın sebebinin 30 metre uzunluğa ulaşan ani dalgalar olduğunu iddia etti.

British Independent gazetesine göre bu alandaki anormalliğin nedeni, bölgeye "hava bombası" etkisi yapan altıgen bulutlardır. 'Uçak bombası' görevi gören bu bulutlar kuvvetli hava akımlarının okyanusa düşmesine neden olur. Başka bir deyişle, hava koşullarındaki bu ani değişiklikler, şimdiye kadar bildirilen tüm kaza ve kayıpların nedeni olabilir. Kristof Kolomb bile tuttuğu günlüklerde Bermuda Şeytan Üçgeni’nin üzerinde bu dünyaya ait olmayan bir şeylerin uçtuğunu söylemiştir. 

Bermuda Şeytan Üçgeni'nde 200'den fazla iz bırakmadan kaybolan araç var. Hatta kayıp kıta olarak bilinen Atlantis kıtasının Bermuda Şeytan Üçgeni tarafından yok edildiği göz önüne alınarak, üçgenin bulunduğu okyanus Atlas Okyanusu olarak adlandırıldı. Ancak yıllar geçtikçe ve teknoloji ilerledikçe bu sır ortadan kalktı. Kilometrelerce derine inebilen robotlar ile yapılan araştırmalar, bu uzun gizemin arkasındaki nedenin okyanus tabanında bulunan doğalgaz kaynağı olduğunu ortaya koymuştur. Bermuda Üçgeni'nin bulunduğu bölgede yer alan doğalgaz kaynağı yeryüzüne çıkarak 'hidrat' adı verilen beyaz bir katıya dönüşüyor. 

Aynı zamanda bu bölgede ‘Gulf Stream’ adı verilen sıcak su akıntısı geçmekte ve bu akıntının ‘hidrat’ları eritmesiyle birlikte ‘hidrat’lar, suyun yoğunluğundan daha düşükyoğunluğa sahip olduğu için bir kütle halinde yüzeye çıkmaya başlıyor. Bunun sonucunda Bermuda Şeytan Üçgeni’ndeki su yoğunluğu azaldıkça,  o bölgede suyun kaldırma kuvveti ortadan kalkıyor ve suyun üzerinden geçen gemiler, direkt uçurumun derinliklerine sürükleniyor. Yükselmeye devam eden hidratlar, havadan daha az yoğun oldukları için hava yoğunluğunu azaltır ve havadan aldığı oksijen ile çalışan jet motorları, bu bölgeden geçerken yeterli oksijeni alamadığı için düşüşe geçiyor.

Kaynak

Etiketler

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Lütfen konu dışı yorum yazmayınız. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanacaktır.

Top Post Ad

Ads Section