Comments

bilgigetir.blogspot.com içinde arama yapın...

Volkswagen Tiguan nasıl bir arabadır, özellikleri nelerdir?


Son yıllarda insanlar geleneksel bir sedan, hatchback veya station araç almak yerine SUV araçlara daha çok yönelmeye başladılar. Bu yazımızda çok tercih edilen bir markanın çok tercih edilen bir SUV aracını tanıtacağız. Sayfamızın konuğu : Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan, sürüş kolaylığı, konforu ve genişliği ile dikkat çeken bir SUV. Daha alt sınıf SUV versiyonlarını incelemek sıkıcı gelmeye başladıysa Volkswagen Tiguan aradığınız SUV olabilir. Ancak belirtelim ki fiyat olarak başka alternatifleriyle karşılaştırıldığında onlardan daha pahalı. Volkswagen Tiguan'ın iç mekan tasarımı modern bir görünüme sahip. Kullanılan malzemeler sert ve kırılgan olmayan sağlam türden seçilmiş. Göstergeler, multimedya sistemi, saklama bölmeleri, iç mekanda aklınıza gelen her ne varsa gayet güzel yerleştirilmiş. İç mekanda gri ve siyah tonlarının ağırlıklı kullanılmış olması daha renkli tasarımlar tercih eden kişilerin hayallerini yıkabilir.


VW Tiguan'ın çok geniş bir bagajı ve iç mekanda çok sayıda kullanışlı saklama alanı bulunuyor. Geniş arka koltuklar daha fazla konfor için yatırılabilir ya da daha fazla bagaj hacmi için öne doğru çekilebilir. Bu özellikleriyle özellikle çocuklu ailelerin tatil anlayışına çok iyi uyum sağlayabilecek bir arabadır.

VW Tiguan sürüş keyfini en üst düzeyde yaşayabileceğiniz keyifli bir araçtır. Çok agresif  hareketler yapamayabilir ama önemli olan konforlu, sessiz ve yüksek hızlarda güvenli ve dengeli bir sürüş deneyimi yaşatıyor olmasıdır. Virajlı dağ yollarında bile süratli ama güvenli bir şekilde yol alabilirsiniz. Aracın her versiyonunda standart olarak sunulan acil durum fren sistemi de dahil pek çok güvenlik donanımı sizin ve sevdiklerinizin güvenliği için üst düzey güvenlik sağlar. Çok fazla yol yapan biri değilseniz 1.5 litrelik 150 hp güç sunan versiyon sizin için iyi bir seçim olacaktır. Bu motor size ekonomi, performans ve fiyat açısından avantaj sağlar. Daha uzun yollar veya daha fazla güç gerektiren (römork ya da karavan çekmek gibi) durumlar için 2.0 litrelik dizel motor seçeneği sizin için uygun olur.


VW Tiguan'ın geniş kabini uzun boylu yolcular için bile çok rahat oturma alanı sunuyor. Ön koltuklar, standart olarak sunulan pek çok ayarlama özelliklerine sahiptir. Hem yükseklik hem de derinlik ayarına sahip direksiyon simidi ile ideal sürüş pozisyonunuzu ayarlamak çok kolay. Arka koltukta seyahat eden uzun boylu yolcular için hem baş hem de diz mesafesi oldukça yeterli ölçülerde. Arka koltukta üç yetişkin seyahat edebilir ancak biraz sıkışıklık hissedeceklerdir. Tiguan'ın arka kapıları geniş açılıyor. Arka koltuk üzerine büyükçe bir çocuk koltuğu rahatça yerleştirilebilir. Çocuk koltuğunun isofix bağlantı noktaları açıkça işaretlendiği için çocuk koltuğunun montajında hiç zorluk yaşamazsınız.


Volkswagen Tiguan, kabinin  düzenli görünmesine yardımcı olmak için çok sayıda kullanışlı saklama alanı ve küçük bölmelere sahiptir. Dört kapı bölmesinin tamamı ve torpido gözü, her biri bir litrelik şişeyi alacak kadar büyüktür ve ön kol dayanağının altında birkaç değerli eşyayı güvenli bir şekilde saklamak için bölme vardır. Telefonunuzu  şarj etmek için standart olarak sunulan  12V bir giriş bulunur. Ancak etrafta dağınık kablolar istemiyorsanız, seçenek olarak kablosuz bir şarj pedi de alabilirsiniz. Ön yolcu koltuğunun altında bir iPad için yeterince büyük bir saklama tepsisi bile vardır. Gösterge panelinin altındaki ekstra bölmelerde ise birkaç çift güneş gözlüğünü saklayabilirsiniz.

Ön koltukların arasındaki bardak tutucular bir düğmeye bastığınızda açılırlar ve her boyuta göre ayarlanabilirler. Artık onlara ihtiyacınız kalmadığında, telefonunuzu ve anahtarlarınızı koymak için katlanır şekilde kullanabilirsiniz. Volkswagen Tiguan'ı çeşitli benzinli ve dizel motorlarla ve manuel veya otomatik şanzımanla alabilirsiniz. Standart önden çekişli kurulum yerine dört tekerlekten çekişli dizel versiyonları da tercih edebilirsiniz. Çok tercih edilen versiyonu 150hp ile 1.5 litrelik benzinli olan modeldir. Şehir içi trafikte dizel modellerden daha sessiz ve daha ekonomik sürüş sağlar. Aynı zamanda hızlı akan otoyol trafiğine ayak uyduracak kadar da hızlıdır. Ne yazık ki, bu motoru dört tekerlekten çekişle alamazsınız, 

Otobanlarda çok fazla kilometre yol yapıyorsanız, 2.0 litrelik dizel modellerden birini düşünebilirsiniz. 150hp 2.0 litrelik versiyonu 1.5 litrelik benzin kadar hızlı değil.150hp dizel versiyonunu iki veya dört tekerlekten çekişli ve altı ileri manuel veya yedi vitesli DSG otomatik şanzıman ile alabilirsiniz, aynı motorun 200hp olan yüksek güçlü dizel versiyonunu ise  ise yalnızca otomatik ve dört tekerlekten çekişli olarak alabilirsiniz.
Tags

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Lütfen konu dışı yorum yazmayınız. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanacaktır.

Top Post Ad

Ads Section