Comments

bilgigetir.blogspot.com içinde arama yapın...

En iyi Android klavye uygulamaları ve özellikleri

Android cihazlarınızda en sık kullandığınız uygulamalardan biri hiç şüphesiz klavye uygulamasıdır. Çoğu zaman Android cihazınızı satın aldığınızda sizi tatmin edecek bir klavye uygulamasına da sahip olursunuz. Ancak unutmayın ki sizin yazma deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyabilecek ve memnuniyetinizi artırabilecek pek çok klavye uygulaması mevcuttur. Bu yazımızda Android cihazlarınızda zevkle kullanabileceğiniz bazı klavye uygulamalarını tanıtmaya çalıştık.

Bu yazımızda tanıtacağımız klavye uygulamaları daha az çaba göstererek daha hızlı yazmanızı ve yazdıklarınızın da anlamlı olması konusunda size yardımcı olurlar. Bu klavyelerin geliştirilmesinde yılların teknolojik birikimi ve sayısız kullanıcı görüşleri etkili olur. Bu klavyeler yazım hatalarınızı düzeltir ve size doğru zamanda doğru kelimeler kullanabilmeniz için akıllı önerilerde bulunurlar. Hatta ileri düzeyde gelişmiş olan klavye uygulamaları tek seferlik şifreleri otomatik olarak getirir ve sizlere çok farklı özelleştirmeler sunarlar.

Gboard

Gboard, ilk dönemlerinde çok basit yapılı bir klavye uygulamasıydı. Son yıllarda yapılan teknolojik iyileştirmeler ve eklenen özellikler sayesinde en iyi uygulamalardan biri haline geldi. Kelime tahmininde oldukça başarılı olması, kayan yazıda sorunsuz olması, imleç ve silme hareketleri için şık kontrol imkanları sunması, Google Asistan ve Google Çeviri uyumu ve çok dilli yazma özellikleri bu klavye uygulamasını pek çok kullanıcının varsayılan olarak tercih etmesini sağlıyor. Google uygulaması olması nedeniyle de sürekli iyileştirmelerle ilerlemesine devam edecek gibi görünüyor.


Swiftkey

Swiftkey, Android cihazların ilk çıktığı günlerden günümüze kadar varlığını sürdürebilen bir klavye uygulamasıdır. Özelleştirilebilir özelliklerini kullanarak klavyenizde değişiklikler yapmak için size sunulan onlarca seçenek size zevkli bir oyun oynuyormuş hissini verir. Swiftkey uygulamasının en sevilen özelliği hiç şüphesiz bütün temel özelliklere klavye üzerinden ulaşabilme imkanı sunmasıdır. Üst kısmında yer alan hızlı erişim çubuğu ile GIF'ler, çıkartmalar, pano ve çevirmen kısımlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Kelime tahminleri ve otomatik düzeltme özelliklerinde son zamanlarda bir zayıflama görülse de yapılacak güncellemelerle bu sorun kısa zamanda düzelebilir.


Chrooma

Bu klavye uygulaması, klavyeler içerisinde en renkli olanıdır. En önemli özelliği kullandığınız uygulamadaki ana renk temasına çok iyi uyum sağlıyor olmasıdır. WhatsApp'ta mesaj yazarken yeşile, Gmail'deyken turuncuya dönüşür. Düzinelerce dış görünüm ve sınırsız RGB renk seçeneği ile bu klavyeyi kullanmak sizi hiçbir zaman sıkmayacaktır. Gboard'un monoton görünümünden veya stok klavyenizden sıkılırsanız, yazma deneyiminizi iyileştirecek olan şey bu uygulamadır. Renkler ve uyarlanabilir temaların yanı sıra, Chrooma ayrıca hareketle yazma, AI destekli bağlamsal kelime tahminleri, tek el modu, bölünmüş düzen, gece modu ve daha pek çok şey dahil olmak üzere kapsamlı bir dizi kullanışlı özelliğe sahiptir.


Fleksy

Fleksy, otomatik düzeltme konusunda en iyi uygulama olarak öne çıkar. Eğer bir önceki klavyeniz Gboard ise Fleksy uygulaması size hiç yabancı gelmeyecektir. Fleksy, tüm klavye özelliklerini sunmanın yanı sıra, uzantılar adı verilen ve diğer klavye uygulamalarında bulamayacağınız bazı benzersiz eklenti özelliklerine sahiptir. En sık kullanılan emoji, semboller, URL'lere kolay ulaşım sağlayacak bir satır ekleyebilirsiniz. Klavyeyi tamamen görünmez yapabilir, harika yazma efektleri ekleyebilir, kelimeler ve ifadeler için kısa yollar oluşturabilirsiniz.

Fleksy kullanarak doğrudan klavyeden GIF'lere, resimlere, çıkartmalara, YouTube videolarına vb. göz atmanızı ve paylaşmanızı sağlayan mini uygulamalar barındırır. Fleksy, popüler sanatçılar tarafından tasarlanmış 100'den fazla temaya sahiptir ve galerinizden veya unsplash kitaplığınızdan bir fotoğraf kullanarak kendi temanızı da oluşturabilirsiniz.

Grammarly Keyboard

Grammarly'nin son derece hassas dilbilgisi ve yazım denetleyicisi, yapılan büyük hatalarınızın bile  hepsini olmasa da çoğunu yakalar ve aynı zamanda size doğru biçimi ve kullanımı gösterir. Böylece bir dilbilgisi öğretmeninden öğrenir gibi yaptığınız hataları ondan öğrenirsiniz vebunları tekrar etmezsiniz. Grammarly Keyboard'un ücretsiz sürümü, gündelik kullanım için oldukça yeterlidir. Daha ileri düzey gramer sorunları, ton algılama, sözcük seçimi, akıcılık ve daha fazlası hakkında öneriler sunan daha ciddi kullanım durumları için premium bir abonelik satın almanız gerekir.


Tags

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Lütfen konu dışı yorum yazmayınız. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanacaktır.

Top Post Ad

Ads Section