Comments

bilgigetir.blogspot.com içinde arama yapın...

Elektrikli otomobil taşınabilir şarj cihazı: ZipCharge Go


Benzin istasyonlarının yaygın olmadığı dönemlerde insanlar uzun yola çıktıklarında yarı yolda kalmamak için araçlarında mutlaka bir bidon yedek yakıt bulundururlardı. Şimdilerde gelişen elektrikli araçlarda da benzer bir durum yaşanıyor. Elektrikli araçların menzillerinin çok uzun olmaması ve şarj istasyonlarının yaygın olmaması nedeniyle elektrikli otomobillerin yolda şarjının bitmesi durumları yaşanabilir.

İngiliz bir şirket böyle bir duruma karşı otomobillerin kullanabileceği bir güç bankası geliştirdi. Bu cihazdaki mantık ise telefonları şarj etmek için kullandığımız powerbank  cihazların aynısı. Orta boy bir yolcu bavulunu andıran ZipCharge Go adındaki bu cihaz yarım saat doldurulduğunda aracınıza 32 km ekstra menzil kazandırıyor. 


Tekerlekli bir bavul görünümüne sahip olan bu cihaz, araçların bagajlarına sığabilecek şekilde tasarlanmış. Henüz piyasada olmayan ve 2022 nin dördüncü çeyreğinde kullanıma sunulacak olan bu "elektrikli araç güç bankası" Type 2 güç soketini kullanan otomobillerle uyumlu olacak.

Cihazı geliştiren şirket aynı cihazın 64 km menzile sahip bir versiyonunu da piyasaya sürebilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Cihazın fiyatı açıklanmadı ancak şirket tarafından aylık 66 dolara kiralanması planlanıyor. 

Tags

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Lütfen konu dışı yorum yazmayınız. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanacaktır.

Top Post Ad

Ads Section