Comments

bilgigetir.blogspot.com içinde arama yapın...

Xiaomi X12T ve X12T Pro Özellikleri

Uzakdoğulu dev teknoloji şirketi Xiaomi, tanıttığı pek çok türden teknolojik ürünü Türkiye'ye getirdi. Teknoloji harikası ürünler arasında şirketin amiral gemisi Xiaomi 12T serisi ile birlikte TV, hayvanlara otomatik olarak mama ve su veren cihaz, hava temizleyici ekosistem ürünleri ve blender bulunuyor. Çin menşeili teknoloji firması Xiaomi, yeni amiral gemisi pozisyonundaki 12T serisi akıllı telefon modellerini ve ekosistem teknoloji ürünlerinin Türkiye pazarı için tanıtımını gerçekleştirdi. Xiaomi 12T serisi akıllı telefonlar Xiaomi 12T ve Xiaomi 12T Pro olmak üzere iki farklı modelden oluşuyor. 

200 MP görüntü özelliği


Tanıtımı yapılan ve satışa sunulan 12T ve 12T Pro modellerindin oluşturduğu 12T serisindeki Xiaomi 12T Pro modeli, yapay zeka algoritmalarının desteklediği 200MP görüntüleme sistemine sahip olarak sunuluyor. İçeriği kırpmaya ve oluşturmaya yardımcı olan Xiaomi ProCut ve Ultra burst yazılımlarıyla sunulan Xiaomi 12T Pro’un kamerası, aynı zamanda portre çekmek için üstün özelliklere sahip.


Bu teknoloji harikası kamera sisteminde 1/1.22" sensör boyutunun özelliklerini kullanan sensör içi 2 kat yakınlaştırma özelliği de bulunuyor. Tam çözünürlüklü 8K video kaydı desteği sağlayan Xiaomi 12T'nin kamera kurulumu ise 108MP profesyonel ana kamera, 8MP ultra geniş kamera ve 2MP makro kamera olmak üzere üç kameranın senkronize çalıştığı bir kamera sisteminden oluşuyor. 

Yüzde 100 şarj süresi sadece 19 dakika


Xiaomi 12T Pro'nun işlemcisi , CPU ve GPU performansında Snapdragon 8 Gen 1'le kıyaslandığında yüzde 16.7 ve yüzde 11 oranında arış sağlıyor. CPU ve GPU güç tüketimini yüzde 33 ve yüzde 30 azaltan bu işlemci 4nm TSMC süreciyle üretilen Snapdragon 8+ Gen 1. Xiaomi 12T modelinde ise MediaTek tarafından  5nm TSMC süreciyle üretilmiş çipseti MediaTek Dimensity 8100-Utra işlemci bulunuyor. 

Xiaomi 12T Serisi, 120W HyperCharge teknolojisine sahip 5.000mAh batarya özelliklerine sahip olarak geldi. Her iki model akıllı telefonda da 19 dakika gibi çok kısa bir sürede yüzde 100 şarj düzeyine ulaşabilir ve 13.5 saate kadar açık ekran kullanımına sahip olabilirsiniz.

2T serisi siyah, gümüş ve mavi renk olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle tüketicilere ulaşıyor. Tanıtımda elde edilen bilgiye göre Türkiye’de Xiaomi 12T, 17.999 TL’den, Xiaomi 12T Pro ise 22.999 TL’den tavsiye edilen son kullanıcı fiyatlarıyla satışa sunuldu.
Tags

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Lütfen konu dışı yorum yazmayınız. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanacaktır.

Top Post Ad

Ads Section