Comments

bilgigetir.blogspot.com içinde arama yapın...

Google Lens Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır?

Aradığınız herhangi bir şeyin tek bir fotoğrafını yükleyerek internet dünyasında o şeyle ilgili bütün bilgilere ulaşabileceğiniz Google Lens uygulaması artık bilgisayarlarda da kullanılabilir hale geldi. Bu yazımızda Google Lens uygulaması nedir? Google Lens uygulaması bilgisayarlarda nasıl kullanılır? sorularının cevaplarını sizlere görsel anlatımla sunuyoruz...

Google Lens Nedir?


Google tarafından yaklaşık beş yıl önce Android ve iOS sistemleri için kullanıma sunulan Google Lens özelliği yükleyeceğiniz tek bir fotoğraf ile o nesne hakkında internet ortamındaki tüm bilgi ve sayfalara ulaşmanıza olanak sağlıyor. Uygulama o kadar geliştirildi ki örneğin aradığınız bir kupa bardağın bırakın benzerini bulmayı aynı desende olanı dahi bulmanızı sağlar hale geldi. Uygulama sayesinde artık aradığınız bir ürünün tam olarak aynısını nerede bulacağınız bilgisine bilgisayarınızdan da kolayca ulaşabileceksiniz.Google Lens Nasıl Kullanılır?

Bunun için yapmanız gereken tek şey arama motorunu açtıktan sonra yukarıdaki görselde ok ile gösterdiğimiz simgeye tıklamak. Bundan sonra sizden aradığınız görseli sürükle-bırak ya da yükleme yoluyla eklemeniz istenen bir ekranla karşılaşacaksınız.


Fotoğrafı yükleme işinden sonra Google Lens görsel eşleşmeleri yaparak ilgili bağlantılara ulaşmanızı sağlayacaktır. Aradığınız nesneyle birebir eşleşen bağlantılar bulabileceğiniz gibi büyük oranda benzeşen öğelere de ulaşmanız mümkün.
Tags

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Lütfen konu dışı yorum yazmayınız. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanacaktır.

Top Post Ad

Ads Section