Comments

bilgigetir.blogspot.com içinde arama yapın...

Çocuklar Bu Akıllı Saate Bayılacak: GM Buddy!

Adına baktığımızda pek çoğumuzun Amerikan ya da İngiliz şirketi olarak düşünebileceği İstanbul merkezli bir cep telefonu, tablet ve tüketici elektroniği şirketi olan General Mobile tarafından duyurulan çocukların kullanabileceği ve ebeveynlerin tam kontrol sağlayabileceği akıllı saati GM Buddy bu yazımızın teknoloji konuğu. 

Türkiye'nin yerli teknoloji şirketlerinden olan General Mobile tarafından kısa süre içinde satışta olacak akıllı saat GM Buddy hem çocukların sevebileceği hem de titiz ebeveynleri tatmin edecek özellikler barındırıyor. İşte bu akıllı saatin detaylı özellikleri...


GM Buddy akıllı saatin özellikleri

1.4 inç boyutundaki dokunmatik ekran üzerinde entegre bir kamera bulunuyor. Akıllı saatin 240 x 240 piksel çözünürlük sunan renkli ekranı saat fonksiyonlarının şık ve net görünümü için oldukça yeterli. Dokunmatik ekran üzerine yerleştirilmiş 2 MP çözünürlüklü kamera ise çocuk ve ebeveyni arasında görüşme yapılmasına olanak sağlıyor. Hemen bu görüşmenin nasıl yapılacağı konusunda endişeye kapılmayın çünkü bu saat bir sim kart yuvasına sahip ve cep telefonu işlevine de sahip.

Çocukların bu saati kolay kolay bozamayacakarına eminiz çünkü IP67 sertifikasına sahip bu saatin suya karşı son derece korunaklı bir yapısı var. Küçük boyutlarına rağmen 650 mAh kapasiteli bataryası ise uzun kullanma ömrü ile ailelere güven veriyor. Akıllı saatin kısa mesaj uygulaması, telefon rehberi ve titreşim özelliklerinin olması da ekstra güvenlik önlemi olarak kabul edilebilir. 


GM Buddy'nin en önemli özelliklerinden biri olan anlık konum takibine izin vermesi sayesinde ebeveynler çocuklarını anlık olarak takip edebiliyorlar. Ebeveyn tarafından belirlenen "Sınırlandırılmış Alan" bölgesinin dışına çıkılması durumunda ebeveynin uyarılmasını sağlanıyor. Fotoğraf ve emoji gönderebilme özellikleri de GM Buddy'nin kullanımı eğlenceli hale dönüştüren özelliklerinden birisi.

General Mobile GM Buddy çocuk güvenliğinin ön planda tutulduğu bir saat olması bakımından oldukça fazla ilgi göreceğe benziyor. Tanımlanan bir numaraya saniyeler içinde çağrı ile ulaşılmasını sağlayan S.O.S acil durumlarda hayati önem taşıyor. Pembe ve mavi renklerle tanıtılan saatin ön sipariş çıkış fiyatı ise 2699 TL olarak belirlendi.

Tags

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Lütfen konu dışı yorum yazmayınız. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanacaktır.

Top Post Ad

Ads Section