Comments

bilgigetir.blogspot.com içinde arama yapın...

Almanya'nın dağlar arasındaki güzel kasabası : Mittenwald


Mittenwald, Almanya'nın Bavyera eyaletinde yer alan bir kasabadır. Alpler'in eteklerinde, Tirol Dağları'nın güneybatı kısmında bulunur ve muhteşem doğal güzellikleri ile ünlüdür. İşte Mittenwald'da gezilebilecek bazı yerler: 

Mittenwald Merkez: Mittenwald'ın tarihi merkezi, tipik Bavyera tarzı evleri, renkli cepheleri ve ahşap süslemeleriyle ünlüdür. Burada gezerken geleneksel Alman atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz. 

St. Peter ve St. Paul Kilisesi: 18. yüzyıla kadar uzanan bu gotik tarzdaki kilise, görkemli iç mekanı ve güzel freskleriyle dikkat çeker. Kiliseyi ziyaret ederek tarihi ve dini bir deneyim yaşayabilirsiniz. 

Geigenbaumuseum (Keman Müzesi): Mittenwald, tarihsel olarak ünlü bir keman yapım merkezi olarak bilinir. Geigenbaumuseum, kasabadaki bu zanaat geleneğini ve keman yapımının tarihini sergileyen bir müzedir. Burada nadir kemanların yanı sıra el yapımı enstrümanları da görebilirsiniz. 

Karwendel Dağları: Mittenwald, Karwendel Dağları'nın eteklerinde yer aldığından doğa severler için harika bir yerdir. Dağ yürüyüşleri, doğa yürüyüşleri ve bisiklet turları gibi aktivitelerle bu güzel dağ manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. 

Mittenwald Gölü: Kasabanın yakınında yer alan bu göl, serinlemek, piknik yapmak veya doğal güzelliklerin tadını çıkarmak için mükemmel bir yerdir. Burada yürüyüş yapabilir, tekne gezilerine çıkabilir veya sadece dinlenerek doğanın keyfini sürebilirsiniz. 

Mittenwald ve çevresi, tarihi ve doğal güzellikleri ile sakin bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçiler için harika bir seçenektir.
Tags

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Lütfen konu dışı yorum yazmayınız. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanacaktır.

Top Post Ad

Ads Section