Comments

bilgigetir.blogspot.com içinde arama yapın...

Tesla Model S Plaid dünyadaki en hızlı seri üretim araç


2021 Ocak ayı içinde bir programa katılan Tesla CEO'su Elon Musk, Model S Plaid'in 0-100 km/h hızlanmasının 1.96 saniye gibi kısa bir sürede gerçekleştirdiğini açıkladı. Bu değer, Model S Plaid'in seri üretim araçlar içinde en hızlısı olduğu anlamına geliyor. 2020 yılı Tesla için inanılmaz bir yıl oldu. Pandemi sebebiyle bir türlü öngörülemeyen küresel ekonomik duruma rağmen bu zorlu yıl Tesla için oldukça aktif ve verimli geçti. Şirket 2020 yılını karlılık ve verimlilik artışıyla geride bıraktı. Şirket, yeni konfigürasyona sahip Model S ve Model X 'in tüm geliştirmelerini ve testlerini tamamlayarak üretimlerine başladı. 

Aralık 2020 'de Fremont fabrikasındaki yenileme çalışmalarını bitiren şirket Ocak 2021 den itibaren Model S ve Model X üretimine başladı. Bu model araçlarda güç aktarma organları (pil modülleri, pil paketleri ve sürüş birimleri) yenilendi. İç ve dış mekanlarda güncel değişimler yapılarak araçlar bir çok yeniliğe kavuşmuş oldu. Ocak ayı içinde bir podcast programına katılan Tesla CEO'su Elon Musk, Model S Plaid ağırlıklı olmak üzere pek çok konuda şirket çalışmalarıyla ilgili bilgi aktardı. Şirketin yeni bir arabayı test ettiğini 0-60 mil hızlanmasının 1.96 saniyede gerçekleştiğini söyleyen Musk, bu aracın Model S olduğunu söyledi ancak Model S Plaid mi yoksa Plaid + ' mı olduğu hakkında detay belirtmedi. 

Elon Musk, bu tür hızlanmaya sahip bir aracın yollarda zaman kazanma açısından kritik rol üstlenebileceğini, trafikte geçirilen zamanın veya tek şeritli bir yolda sollama yapılırken kazanılacak zamanın hayati önem taşıdığını belirtti. Elon Musk, arabanın Almanya'da bulunan Nürburgring pistinde test edildiğini, pistteki tur süresini 7 dakikanın altında tutabilmek için iyileştirme çalışmalarının devam ettiğini de söyledi. Şimdiye kadar, Nürburgring pistinde en iyi tur süresi en iyi olan otomobil, 2018 yılındaki denemede 06: 45.0 tur süresiyle Lamborghini Aventador LP770-4 SVJ 'e ait. Bu rekor sahibi otomobilin, ilk 10 listesindeki diğer otomobiller gibi alım fiyatının 500.000 $ ın üstünde olduğunu ve seri üretimi olmayan özel üretim bir model olduğunu belirtmekte fayda var. Model S Plaid iyileştirmeler sonucunda bu listeye uygun fiyatlı ve seri üretim özelliklerine sahip olan bir otomobil olarak dahil olabilir.

Kaynak : https://www.tesmanian.com

Etiketler

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Lütfen konu dışı yorum yazmayınız. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanacaktır.

Top Post Ad

Ads Section