Comments

bilgigetir.blogspot.com içinde arama yapın...

Dijital cüzdan nedir, dijital cüzdan ne için kullanılır?Dijital cüzdan, parasının harcamasını ve kontrolünü internet üzerinden yapan insanların kullandığı finansal yöntemlerden biridir. Sunduğu kullanma kolaylıklarıyla her geçen gün daha popüler hale gelen ve kullanıcısı artan bir para yönetim sistemidir. Kullanım kolaylıklarının yanında sanal alışverişlerde güvenli olması da dijital cüzdanları cazip kılıyor.

Dijital cüzdan nedir?

Dijital cüzdan, banka kartınızın, ön ödemeli kartlarınızın ve kredi kartlarınızın tek bir çatı altında toplandığı sanal platforma verilen isimdir. Bankalar tarafından kullanıcıların hizmetine sunulan dijital cüzdan sayesinde insanlar kart bilgilerini sisteme güvenle ekleyebiliyor, güncellemeler yapabiliyor veya dilediklerinde sistemden çıkartabiliyorlar. Yani dijital cüzdan sahipleri kolay, pratik ve güvenli bir şekilde online ödeme işlemleri gerçekleştirebiliyorlar.

Dijital cüzdan nerelerde ve nasıl kullanılır?

Dijital cüzdan, kullanıcılara elektronik ortamdan alışveriş kolaylığı sağlar. Örneğin; akıllı telefonunuzdaki dijital cüzdan uygulamasını kullanarak bir mağazanın post cihazından ya da çevrimiçi yollarla alışveriş yapabilirsiniz. Banka hesaplarınız ve kartlarınız dijital cüzdanınız ile bağlantılı durumdadır. Bunlara ek olarak sürücü belgeniz, hastane kartlarınız ve her türlü kimlik belgenizi dijital cüzdanınıza tanımlayabilirsiniz. Yni gerçek cüzdanınızın içinde bulunan her şeyi dijital cüzdanınız içinde saklayabiliyorsunuz. Gelişen teknoloji ile dijital cüzdanların kullanım alanları da her geçen gün daha da genişliyor.

Fiziki cüzdanınızı kaybettiğinizde ya da çaldırdığınızda tüm kartlarınız ve banka hesaplarınız için hızlıca tedbir almanız sonrasında ise kimlik belgeleriniz için bir sürü prosedürle uğraşmak zorunda kalırsınız. Telefonunuzu kaybettiğinizde veya çaldırdığınızda dijital cüzdanınıza ulaşmak için pek çok şifreleme sistemini aşmanız gerekiyor. Bu yönüyle dijital cüzdanlar çok daha güvenlidir.

Etiketler

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Lütfen konu dışı yorum yazmayınız. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanacaktır.

Top Post Ad

Ads Section