Comments

bilgigetir.blogspot.com içinde arama yapın...

Claas, yüksek teknolojili Agbot ile otonom pazarına giriyor

Alman tarım makineleri üreticisi Claas, otonom traktör pazarına adım atmak için Hollandalı bir robot start-up şirketine yatırım yaptı. Claas, büyüyen küresel nüfusun ihtiyaçlarını karşılamak için çiftçilik endüstrisinin önümüzdeki on yıllarda üretkenliği daha da artırması gerektiğini kabul etmekle beraber, endüstride istihdam edilen kişi sayısının azalmaya devam etmesi ve vasıflı işgücünün bulunmasının giderek zorlaşmasıyla birlikte, robotik makineler gelecekte bunu hafifletebilir olacaktır.

Tarım makineleri endüstrisi, bu zorlukları ele almak için operatör yardımı ve makine optimizasyon sistemlerinden hassas tarım teknolojilerine ve hatta farklı boyut ve performans sınıflarındaki otonom makinelere kadar çeşitli çözümler üretmiştir. Claas, AgXeed ile işbirliği yapmanın ve yatırım yapmanın geleceğe dönük teknolojilere doğru mantıklı bir adım olduğunu söylüyor. AgXeed, ölçeklenebilir donanım, sanal planlama araçları ve kapsamlı veri modelleri ile akıllı, sürdürülebilir ve tamamen otonom bir sistem sunduğunu söylüyor ve bugün bu sektörde Avrupa'nın önde gelen şirketlerinden biri olduğunu iddia ediyor.

Claas Group CEO'su Thomas Bock şunları söyledi: “Katılımımız Claas'a tanıdık bir pazar segmentindeki yenilikçi teknolojilere erişim sağlıyor ve otonomi ve robotik alanlarındaki kendi uzmanlığımızı tamamlıyor. "Bu çözüm çiftçilere ve müteahhitlere somut ekonomik katma değer sunuyor ve dahası, yakında mevcut olacak" dedi. AgXeed, otonom AgBot'unu tarlalara, otlaklara ve özel mahsullere eksiksiz bir araç çevre birimleri paketi ile birlikte getirecek. Bu otonom tarla robotunun amacı, 156 hp'ye kadar dizel-elektrikli tahrik, tekerlekler veya paletli paletlere ve standart üç noktalı bağlantıya sahip bu otonom saha robotunun gelecekte çiftçilere çok çeşitli görevlerde yardımcı olmaktır.

300'den 910 mm'ye kadar bant genişliğine sahip opsiyonel paletli paletler, maksimum altı tonluk düşük ağırlık ve balastsız AgBot'u çok toprak dostu yapar. Araç ayrıca ayarlanabilir bir palet genişliğine, yüke duyarlı hidroliğe ve sekiz tona kadar kaldırma kapasitesine sahip bir bağlantıya sahiptir. Motor hızından bağımsız bir elektrikli PTO ve harici yüksek voltaj bağlantıları isteğe bağlı olarak mevcuttur.

Elektrikli ekipman, RTK yönlendirme sistemine ek olarak tehlike ve engel tespiti için gerekli tüm teknolojiyi içerir. AgXeed'in kurucu ortağı Joris Hiddema şunları söyledi: “Bu tür bir işbirliği, AgXeed'de temsil ettiğimiz şeyi tam olarak yansıtıyor. Bu da, çiftçilerin toprağı ve çevreyi korurken üretkenliği optimize edebildiği sürdürülebilir tarım için çabalayan yenilikçi şirketler arasında geleceğe yönelik ittifaklar kurmak anlamına geliyor. AgBot'un, ilgili yazılım çözümleri ve platformları ile birlikte, çeşitli boyutlarda ve performans sınıflarında 2022 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kaynak  

Etiketler

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Lütfen konu dışı yorum yazmayınız. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanacaktır.

Top Post Ad

Ads Section