Comments

bilgigetir.blogspot.com içinde arama yapın...

Volvo CE, Karbon Nötr Geleceğe Doğru Büyük Adım Atıyor

Volvo'nun 2040 yılına kadar % 100 fosil içermeme konusundaki uzun vadeli hedefi var ve şirket hedefleri doğrultusunda adım atarak kendi Yakıt Hücresi Test Laboratuvarını açtı. Laboratuvar, ağır inşaat makinelerinde ve diğer uygulamalarda hidrojen yakıt hücresi teknolojisi çözümlerini test etmek ve geliştirmek için olanaklar sunacak sunacak.

Volvo CE  Teknik Merkezi'nde bulunan yeni laboratuvar, şirketin hidrojene olan bağlılığında ileriye doğru büyük bir adımı temsil ediyor. Aynı zamanda Volvo Group'ta komple yakıt hücresi ünitelerini test eden ilk tesis olması dolayısıyla şirketin yakıt hücresi teknolojisine olan bağlılığına katkıda bulunacaktır.

Volvo CE'de sürdürülebilir enerji başkanı Toni Hagelberg şunları söyledi: "Yakıt hücresi teknolojisi, ağır inşaat makineleri için sürdürülebilir çözümlerin önemli bir sağlayıcısıdır. Bu yatırım, bilimsel hedeflere dayalı çalışmaya ulaşmak için bize başka bir önemli araç sağlıyor." Deney Odası ayrıca, bu tür gelişmiş testleri sağlayan ilk şirket olduğu için Volvo Group'un küresel bir servis şirketi haline geldi. Bu, karbonsuz bir toplum ve yakıt hücresi çözümlerinin geliştirilmesine yönelik birleşik vizyonumuza doğru gerçekten heyecan verici bir adımdır.

Hidrojen aracılığıyla emisyonsuz bir dünya

Volvo Construction Equipment Corporation (Volvo CE), hidrojen yakıt hücresi teknolojisinin genel elektrikli araç hedeflerinde, pilli elektrik çözümlerinde ve elektrikli kompakt makinelerde kanıtlanmış daha sürdürülebilir içten yanmalı motor ürünlerinde önemli bir rol oynayacağına inanıyor - Üç akış da tutarlı. bu rütbede. Karbon nötr bir topluma doğru. Pille çalışan elektrik çözümleri şehir binaları ve diğer kullanım durumları için çok uygun olsa da, pilin boyutu büyük makineler ve ağır inşaat ekipmanları için pek pratik değildir.Bu makinelerde hidrojen, gelecek vaat eden bir ikamedir.

Hagelberg, “Hidrojen birçok farklı şekilde üretilebilir ve değer zinciri boyunca bir yaşam döngüsü yaklaşımı benimsemek önemlidir.” “Test laboratuvarında yürütülen araştırma ve geliştirme, yalnızca fosilsiz bina yaratmaya odaklanmayacak Ayrıca, hidrojenin nasıl üretildiğini de inceleyecek ve yenilenebilir enerji tarafından üretilen "yeşil" hidrojen için çaba göstermeye çalışacağız.

Nasıl çalışır?

Kısacası, bir yakıt hücresi, hidrojeni oksijenle birleştirerek ve elektrik üreten bir kimyasal reaksiyonla  çalışır. Tek yan ürün su buharı olduğu için bu işlemden hiç bir şekilde emisyon oluşmamaktadır. Prensip olarak, bir yakıt hücresinin çalışma prensibi, yakıt hücresinin, harici bir kaynaktan şarj etmek yerine araçtaki hidrojenden kendi elektrik enerjisini üretmesi dışında, bir akünün çalışma prensibine benzer. Bu, daha uzun sürüş mesafeleri sağlayabileceği ve bu nedenle uzun mesafeli nakliye ve daha ağır ekipman için daha uygun olduğu anlamına gelir.


Hidrojen yakıt hücresi çözümlerinin bir başka yararı da, geleneksel makine gürültü kirliliğine sahip olmamalarıdır. İçten yanmalı bir motor olmadan, hidrojenle çalışan bir makine, kompakt bir elektrikli makinenin düşük gürültü seviyesi ile aynı seviyede olacaktır. Yakıt hücresi test laboratuvarı, uzun vadede yakıt hücresi çözümlerinin geliştirilmesini, üretilmesini ve ticarileştirilmesini hızlandıracak olan Volvo Group ve Daimler Trucks arasında bir ortak girişimdir. Her ikisi de Grubun 2040 yılına kadar % 100 fosilsiz olma hedefinin önemli bir parçasını oluşturuyor.

Kaynak    

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Lütfen konu dışı yorum yazmayınız. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanacaktır.

Top Post Ad

Ads Section