Comments

bilgigetir.blogspot.com içinde arama yapın...

Hyundai Assan’dan göz Alıcı yepyeni bir SUV: Bayon

Hyundai Assan, Türkiye ve Avrupa pazarında artan SUV taleplerine karşılık sahada yerini almak SUV segmetinde yer alan Bayon'u satışa sundu. Ergonomik kabin özellikleri, kompakt tasarımı, geniş iç mekan ve bagaj özellikleri, ekonomik motor seçenekleri ve dikkat çeken fiyatı ile Bayon, SUV pazarında iddialı bir araç durumunda.


Hyundai Assan İzmit fabrikasının üçüncü modeli Bayon oldu

1997 yılından beri İzmit'te bulunan fabrikada üretimini sürdüren Hyundai Assan, bantlardan indirilen yeni nesil i10 ve i20 modellerinin yanına üçüncü model olarak Bayon'u da ekledi. SUV Bayon'un üretimi için üretim bantlarına 50 milyon euro civarında yatırım yapan şirket, iyileştirmelerle beraber bu yıl içinde yapılması planlanan 170 milyon euro yatırımını da tamamladı. Hyundai SUV ailesinin en son üyesi olarak piyasaya sürülen Bayon, Hyundai Assan'ın İzmit fabrikasında üretilerek tüm dünyaya buradan ihraç edilecek. Bu fabrikanın yıllık araç üretim kapasitesi ise 230 bin adet. Fabrikada sadece yeni nesil i10, i20 ve Bayon modelleri üretilecek. Piyasa uzmanlarının tahminine göre üretilecek olan SUV modeli Bayon, oldukça fazla ilgi görecek ve Türkiye ekonomisine ciddi katkı yapacak.


Sangsu Kim; “Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz”.

Hyundai Assan başkanı Sangsu Kim "Geçtiğimiz yıl yeni i10 ve i20 projelerimizi gecikmeden tamamladık. Bu yıl da birçok zorlu süreci geride bırakarak BAYON’un seri üretimine tam planladığımız tarihte başladık. BAYON üretimimizle birlikte 170 milyon Euro’nun üzerindeki yatırımımızı tamamlamış bulunuyoruz. Bu katma değeri yüksek olan otomobilimiz Hyundai Assan’ın kardeş ülkemiz Türkiye’deki geleceği için kilit bir rol oynayacak.Her zaman olduğu gibi Türkiye ekonomisine ve istihdamına önümüzdeki yıllarda da katkı vermeye devam edeceğiz” dedi.


Murat Berkel; “BAYON tüm dikkatleri üzerinde toplayacak”.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, şunları söyledi. “KONA ve TUCSON ile dünya çapında büyük başarılar elde ederek SUV pazarına damga vuran Hyundai, bu başarısını değişen tüketici beklentileri doğrultusunda hazırlanan kompakt B-SUV modeli BAYON ile devam ettirmeyi amaçlıyor. BAYON’un Türkiye pazarında da tüm dikkatleri üzerine toplayacağına yürekten inanıyoruz. Farklı segmentlerin en avantajlı özelliklerini bünyesinde toplayan BAYON’un, hem Türk aile yapısına uyumlu olduğunu hem de gençlerin ve kendini genç hissedenlerin beklentilerini karşılayacağını düşünüyoruz.”

Etiketler

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Lütfen konu dışı yorum yazmayınız. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanacaktır.

Top Post Ad

Ads Section