Comments

bilgigetir.blogspot.com içinde arama yapın...

Nokia Streaming Stick 800 Android TV Dönüştürücü

Nokia, standart televizyonları akıllı televizyon haline dönüştüren yeni nesil cihazını Avrupa'da satışa sundu. Piyasaya sunduğu uygun fiyatlı akıllı telefonlarla tanıdığımız ve akıllı telefonlar öncesi yaşadığımız yakın zamana kadar ülkemizdeki en büyük telefon satıcısı olan Finlandiyalı teknoloji devi Avrupa'da adından halen söz ettirmeye devam ediyor.

Şirket; akıllı telefon, tablet, kulaklık, laptop ve televizyon satışında önemli bir yere sahip. Nokia'nın daha önce piyasaya sürdüğü standart Android TV'leri akıllı televizyonlara dönüştüren cihazın ardından yeni bir modeli Avrupa'da satışa sunuldu.

Yakın zaman önce Streaming Box 8000 adlı ilk Android TV cihazı satışa sunan Nokia, şimdi de yeni bir Android TV dönüştürücü cihazını tanıttı. Streaming Stick 800 olarak tanıtılan dönüşüm cihazı maksimum 1080p çözünürlüğü destekleme özelliğine sahip.

Streaming Stick 800 özellikleri

Android 11 sistemine sahip televizyonlarla ve Chromecast cihazıyla uyumlu olan Nokia'nın Android TV cihazında Amlogic S805X2 işlemci bulunuyor. Mali-G31 MP2 grafik birimiyle gelen cihaz, 1 GB Ram kapasitesine sahip. 2.4 Ghz ve 5 GHz Wi-Fi desteğine sahip olmasının yanında Bluetooth özelliği de olan cihazın giriş seviyesinde 8GB dahili depolama özelliği bulunuyor.

Yeni nesil TV dönüştürücü Nokia Streaming Stick 800, Avrupa pazarına 60 euro fiyat etiketi ile giriş yaptı. Cihazın kutusunun içinde kutudan Bluetooth özellikli kumanda, güç adaptörü, HDMI uzatma kablosu ve iki adet AAA pil yer alıyor.

Tags

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Lütfen konu dışı yorum yazmayınız. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanacaktır.

Top Post Ad

Ads Section